Masz ogródek? Sprawdź jak możesz wprowadzić trochę zdrowia do swojego dnia.

  Jeśli weszliście w ten artykuł to najprawdopodobniej macie już w swoim posiadaniu dom z ogródkiem, lub chociaż jeden z ogródków działkowych. Jest to świetne rozwiązanie dla każdego, ponieważ niezależnie od wieku możecie śmiało zacząć pracę w tej oazie spokoju.

      Ale przejdźmy do pytania zawartego w tytule. Mając ogródek możemy robić wiele rzeczy które bardzo przysłużą się naszemu zdrowiu. Pierwszym z nich jest uprawa roślin która nie tylko urozmaici naszą dietę o własne produkty, ale również pozwoli zaoszczędzić trochę pieniędzy – tą część bardziej szczegółowo opiszę w innym artykule 🙂

      Kolejnym atutem własnego ogródka jest możliwość zorganizowania w nim kącika w którym będzie można w spokoju odpocząć i skupić własne myśli. Nie jest to zbyt wymagająca praca ponieważ wystarczy znaleźć dwa drzewa oddalone od siebie o co najmniej 2 metry, przewiesić między nimi hamak i Voilà. Twój własny kącik wypoczynkowy gotowy. Dodatkowo obok hamaku możesz umiejscowić nieduży pieniek, na którym będziesz mógł stawiać napoje oraz przekąski.

Jeżeli Twoja działka jest dość rozległa, oraz masz stały dostęp do wody, to możesz pomyśleć o rozstawieniu nie dużego basenu, który będziesz mógł złożyć w każdej chwili. Pamiętaj, że wodę do takiego basenu możesz śmiało zaczerpnąć również ze studni, konieczne jednak będzie zastosowanie dodatkowego filtra który wyeliminuje niepotrzebny bród. Wspomniałem jedynie o basenie składanym, ponieważ jego rozłożenie jest szybkie, a jego pielęgnacja wymaga mniej nakładu.

      Mając już basen, możesz wraz ze swoją rodziną zażywać hartujących zimnych kąpieli w wiosenne i jesienne dni, natomiast w lecie będziecie mogli odpocząć od gorąca w letniej wodzie. Korzystając z tego sposobu na pewno podbudujecie swoje zdrowie, a dzięki temu uodpornicie się przed wirusami. Dodatkowo możesz zaopatrzyć swój basen w plastikowy stolik na którym umiejscowicie napoje oraz przekąski. Tak spędzone dni na pewno zapadną Wam w pamięci, a relaks podbuduje Wasze zdrowie psychiczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.