Akrobaci, cyrkowcy, sztukmistrzowie – jak dbają o zdrowie?

Widowiska cyrkowe przyciągają z reguły liczną publiczność. Wynika to z ich wyjątkowej specyfiki. Cyrkowcy mają ogromny talent, który demonstrują podczas występów. Te nierzadko odbijają się jednak na ich zdrowiu.

Ryzykowny zawód

Zawód cyrkowca bez wątpienia wiąże się z dużym ryzykiem dotyczącym zdrowia. Dlatego kondycja organizmu ma tu olbrzymie znaczenie. Jest to dodatkowo bardzo stresująca praca, dlatego nierzadko cyrkowcy muszą skorzystać z konsultacji, jakich udziela poradnia kardiologiczna. Wrocław i inne miasta w Polsce mogą poszczycić się wieloma tego typu placówkami, oferującymi wysokiej jakości świadczenia.

Kontuzje w zawodzie cyrkowca

W zawodzie cyrkowca dość często zdarzają się też kontuzje, będące następstwem różnych, ryzykownych pokazów. Różne, porywające pokazy odbywają się w całej Polsce, w miastach takich jak Kraków, Warszawa czy Wrocław. Badania USG powinno się wykonać przy każdym urazie, aby móc wdrożyć odpowiednie leczenie, a w razie konieczności rehabilitację.

W procesie leczenia kontuzji duże znaczenie ma też właściwa dieta. Sprzyja ona bowiem regeneracji tkanek. Dlatego każdy cyrkowiec powinien choć raz skorzystać z konsultacji medyka, jakim jest dietetyk. Wrocław jest miastem, na którego terenie bez problemu można umówić taką wizytę. Dobrze zbilansowana dieta korzystnie wpływa też na ogólną kondycję organizmu.

Profilaktyka

Każdy cyrkowiec powinien regularnie wykonywać badania profilaktyczne. Dzięki temu zyska pewność, że nie zachodzą żadne przeciwwskazania do wykonywania trudnych numerów cyrkowych. Podstawą jest oczywiście morfologia krwi, ale warto też umawiać się co jakiś czas na badanie tarczycy. Wrocław i inne większe miasta zapewniają dostęp do tego typu świadczeń.

Regularne badania profilaktyczne w zawodzie cyrkowym mają ogromne znaczenie. Pozwolą w porę zapobiec rozwojowi różnego typu schorzeń, wymagających specjalistycznego leczenia. Niekiedy jest ono dostępne tylko w większych miastach, takich jak Poznań czy Wrocław. Urolog oraz kardiolog również powinni znaleźć się na liście lekarzy odwiedzanych co jakiś czas przez cyrkowców. Dzięki temu w porę wyłapią niepokojące sygnały płynące z organizmu, mogące stanowić przeciwwskazanie na przykład do wykonywania numerów na wysokościach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.